Zingo! 1-2-3 (Zingo! 1-2-3)

0,00
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺189,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺170,00(KDV Dahil)
₺21,23 'den başlayan taksitlerle
Kargo Bedava

 

Zingo! 1-2-3 ile oynarken çocuklar önemli öğrenme, sosyal ve matematik becerilerini geliştirme şansı bulacaklardır. Bunlar: sayma, basit toplama, sayı kavramı, karşılaştırma ve tahmin, şekiller ve eşleştirme, kelime öğrenme, ince motor becerileri ve koordinasyon, yönergeleri izleme, sıra bekleme, kazanma ve kaybetme.

İçindekiler: 1 adet Zingo dağıtıcısı, 2 seviyeli yarışmaya göre hazırlanmış çift yüzlü 6 adet Zingo 1-2-3 kartı, 72 adet Zingo taşı.

Amaç: Kartındaki resimleri, Zingo dağıtıcısından çıkan uygun rakamlar ile kapatan ilk oyuncu olmak. Not: Resimlerin altında İngilizce rakamlar yazması nedeni ile İngilizce kelime öğretiminde de bu oyundan yararlanılabilir.

Hazırlık: Zingo dağıtıcısının üst kapağı yukarıya kaldırılıp çıkarılır. Zingo taşları karıştırılıp, Zingo makinesinin her iki yuvasına eşit olarak yerleştirildikten sonra üst kapak yerine takılır. Tüm oyuncular Zingo dağıtıcısını rahatça görebilmelidir. Her oyuncu bir Zingo 1-2-3 kartı seçer. Tüm oyuncular kartın aynı renk yüzeyi ile oynamalıdır. Kartların iki yüzeyi de renklere göre seviyelendirilmiştir. Yeşil renkli kartlarda yazılı rakama karşılık gelecek sayıda nesne bulunmaktadır. Diğer yüzdeki kırmızı renkli kartlarda ise nesneler iki grup halindedir ve aralarında toplama işareti bulunmaktadır. Ancak toplama işlemlerinin sonuçları kartların üzerinde bulunmamaktadır. Bu nedenle oyuncular öncelikle şekilsel toplamaların sonuçlarını, toplama becerilerini kullanarak bulup makineden çıkan sayılarla eşleştirme yapmalıdır. Oyuncular oynarken aynı renkteki yüzeyleri kullanmalıdır.

Oyun: Bir oyuncu dağıtıcı olur ve yalnız Zingo dağıtıcısını kullanır veya Zingo dağıtıcısını oyun sırasında her oyuncu sırayla kullanır. İlk oyunda bir yetişkinin veya en büyük çocuğun dağıtıcı olmasını veya dağıtıcı olarak başlamasını öneriyoruz. Zingo dağıtıcısının her ileri geri hareketinde 2 adet taş ortaya çıkar. Bir oyuncu kartının üzerinde ortaya çıkan sayıyla eşleşecek sayıda nesne gördüğünde bu sayıyı sesli olarak söyler ve taşı alarak bu nesne grubunun üzerine koyar. Alınmayan taşları dağıtıcı makinenin üst kısmındaki deliklerden içeriye atar. Eğer ortaya çıkan sayıya birden fazla oyuncunun ihtiyacı varsa kim önce sayıyı sesli söylerse taşı o kazanır. Zingo dağıtıcısı ilk kimin söylediği konusunda kararsız kalırsa taşı makineye geri koyar. Eğer oyuncu ihtiyacı olmayan bir sayıyı söylerse, taş ihtiyacı olan ve doğru söyleyen bir sonraki oyuncuya verilir. Kartındaki resimlerin hepsini doğru sayı taşları ile ilk kapatan Zingo diye bağırarak oyunu kazanır. Kazanan oyuncu Zingo dağıtıcısı olur veya oyuna Zingo dağıtıcısı olarak başlar.

Bu oyunu oynarken çocuklarınızın düşünme becerilerinin gelişmesine yardımcı olabilmeniz için

Öneriler :

1. Oyunla Tanışma: Zingo dağıtıcısı ile serbestçe oynayarak, kartları keşfederek her bölümdeki nesneleri sayarak ve taşların üzerindeki sayıları isimlendirerek başlayın. Zingo dağıtıcısını çalıştırmak o kadar eğlencelidir ki yalnızca makinayı boşaltıp doldurmak bile başlıbaşına bir oyundur! Küçük çocuklar makineyi tekrar tekrar hareket ettirmekten bıkmazlar. Küçükler için bir aletin fonksiyonunu anlamak bile gerçek bir öğrenme deneyimidir! Çocuklara oyunu keşfetmelerine ve sayılarla, kartların üzerindeki resimlerle tanışmalarına fırsat vermek onları eğlenceli bir oyuna hazır hale getirecektir.

2. Sayı İçeren Oyunlar İçin Cesaretlendirme: Çocuğunuzun rakamları ve sayıları anlaması hızlı bir şekilde gelişmektedir ve Zingo 1-2-3 temel matematik becerilerini uygulaması için ona olağanüstü bir fırsat yaratır! Çocuğunuzun düşünmesini tüm taşları gruplamasını veya en büyükten en küçüğe doğru sıralamasını isteyerek genişletin. HAZİNE AVI türünden oyunlar oynayın; taşların üzerindeki sayılarla eşleşen miktardaki eşyaları bulun. ( 2 ayakkabı, 12 yumurta gibi ) Hayal gücünüzü kullanın... sayılarla oynanan oyunları zenginleştirmenin sonsuz yolu vardır.

3. Hafıza Ve Odaklanma Becerilerinin İnşa Edilmesi: Oyunun başında çocuklarınızdan Zingo 1-2-3 kartlarının üzerindeki resimlerle eşleştirmeleri gereken sayıları söylemelerini isteyin. Bu oyuncuların oyunu oynarken dikkatlerini yoğunlaştırmalarına yardımcı olacaktır. Oyunun ortalarına doğru durup hangi resimlerin henüz kapatılmadığını sormak hangi taşları hemen alması gerektiğini ve diğer oyuncuların hangi taşları beklediğini bilmesine yardımcı olur.

4. Oynama Stratejisini Sözlerle İfade Edin: Çocuğunuza kartın üzerindeki resim ile bir taşı eşleştirirken kullandığı düşünme sürecini tanımlamasını isteyin. Düşünme sürecinin tanımlanması çocukların ne yaptıklarını ve niçin yaptıklarını anlamalarına yardımcı olur. Büyük veya küçük sayı gelmesine bağlı olarak karttaki farklı bölgelere bakıyor mu? Çocuğunuzun bir sayıyı çabucak tanımasının bir yolu var mı? Küçük çocuklar model alarak öğrenirler, bu nedenle kendinizin eşleştirme stratejilerini sesli bir şekilde paylaşın.

5. İngilizce Okumaya Hazırlanan Küçükleri Destekleyin: Yeşil yüzdeki Zingo 1-2-3 kartlarında, farklı miktardaki değişik nesnelerle bu miktarların İngilizce yazılışları bulunmaktadır. -her ikisi arasında bağlantı kurulabilmesi için Henüz okumaya başlamamış veya okumaya hazırlanan minikler bir sayının yazılışını okuyabildikleri zaman kendilerini oldukça başarılı hissederler. Bu nedenle çocuğunuz bir eşleştirme yaptığında veya oyunun sonunda karttaki sayıları okutun. Zingo 1-2-3 yazı ve rakam bağlantısını destekler ve çocuklar kısa sürede sayarak değil okuyarak da eşleştirme yapmaya başlarlar.

6. Örüntüler Bulmaya Çalışın: Oyuncular Zingo 1-2-3'e alıştıkça bazı yararlı örüntüleri yakalamaya başlayabilirler. Sayıları birden altıya kadar olan nesnelerin resimleri bir zarın üzerindeki noktaların durduğu konumlarda çizilmiştir. Bu bağlantının anlaşılması eşleştirmeye yardımcı bir araç olabilir. Bazı oyuncular belirli resimlerin her zaman belirli sayılarda olduğunu farkedebilir (örneğin, kalpler hep 12 tanedir) ve 3 e 3 lük dizilmiş resimlerin 9 sayısıyla eşleşeceği bağlantısını kurabilir.

7. Centilmence Yarışın Alıştırmasını Yapın: Küçük yaşlardaki çocuklar paralel oyundan uzaklaşıp yarış içeren oyunlara yeni yeni alışmaya başlarlar. Sırayla yapmak, sabırlı olmak ve diğer oyuncuların başarısını kutlamak, bunları birçok kez deneyerek gerçekleşir. ZINGO 1-2-3 çocuğunuzun bu iniş ve çıkışları güvenli ve eğlenceli bir ortamda deneyimlemesini sağlar.

8. Tüm Ailenin İlgisini Çeker: Zingo 1-2-3 özellikle küçük çocukların öğrenme ihtiyaçlarını desteklemesi için tasarlanmış olmakla beraber her yaş grubu için eğlencelidir. Hızlı ilerlemesi ve iki zorluk seviyesi sayesinde bu oyun tüm aile ile birlikte oynanabilecek bir oyun haline gelir. Kuralları birazcık değiştirerek oyunun seviyesini herkese uygun hale getirebilirsiniz- büyük kardeşlere bir yerine iki kart birden verebilirsiniz, çocuklarla büyükler takım halinde oynayabilirler... yaratıcı olun ve eğlenin.

9. Başarıyı Kutlayın: Çocuğunuzun yaptığı her eşleştirmenin sonunda komik bir kutlama yapın. Bu bir çak, size özel gizli bir tokalaşma, solucan dansı veya başka bir kutlama olabilir. Bir oyuncu kazandığında ve Zingo diye bağırdığında ortam kahkaha sesleri ile dolar.

10. Eğlenin: Zingo tüm yaş grupları için eğlenceli bir düşünce oyunudur. Eşsiz makinesi eğlenceye dokunsal bir boyut kazandırır. Umarız Zingo 1-2-3 hem sizin hem de çocuğunuz için öğrenme ve kahkaha dolu saatler sağlar.

 

Benzer Ürünler
İçerik

2-4 Yaş Zekare Görsel Dikkat Seti

24-48 ay grubuna yönelik hazırlanmış bu set çocukların görsel algı yeteneklerini geliştiren eşleştirme, ilişkilendirme, büyük-küçük kavramı ve renk kavramı ile ilgili çeşitli oyunlar içerir. Çocukların eğlenerek görsel hafızalarını geliştirmeleri sağlayan Zekare 2-4 yaş grubu setinde bulunan oyunlar 8 taşlı eşleştirme paneli ile oynanır. Eşleştirme paneli içindeki taşların ön yüzeyindeki kedi, köpek, kamyon, gemi gibi şekiller hedef yaş grubuna uygun olarak seçilmiştir. Taşların arka yüzeylerinde ise cevap anahtarlarını oluşturan renkli desenler yer almaktadır. Zekare 2 yaş seti içinde bulunan tüm oyunlar eşleştirme paneli ile oynanıyor. Eşleştirme paneli, çocuklara oyunları oynadıktan sonra kendi kendilerini kontrol edebilme imkanı sağlar. Bu da çocuklara bağımsız bir çalışma ortamı yaratmaktadır. Çocukların çok sevdiği Zekare 2 4 yaş seti, hem görselleri hem de içeriği bu yaş grubunun gelişimine uygun olarak hazırlanmış bir eğitim setidir. Bu set ile çocuğunuzun talimatları takip ederek doğru çözüme ulaşmasını ve dikkat süresinin artmasını sağlayabilirsiniz.  Ayrıca, çocukların odaklanma ve dikkat becerilerine olumlu katkılar sağlayacaktır.

2-4 yaş Zekare 3 yaş için de uygundur. Çocuğunuz 48 ayını doldurana kadar bu seti kullanabilirsiniz. Kalem kullanılarak kitaplar çizilmediği, etkinlikler panel kullanılarak yapıldığı için aynı alıştırmaları tekrar tekrar yapabilirsiniz. Set içerisinde kolaydan zora 10 adet etkinlik kitabı bulunmaktadır. Bu yaş grubunun dikkat süresi kısa olduğu için günde bir adet ya da haftada 3 gün ikişer adet etkinlik yapmanız yeterli olacaktır. Amaş hızlı bir şekilde kitpları bitirmek değil düzenli ve çocuğunuzu zorlamadan zamana yayarak ilerlemektir. Eğer çocuğunuz 2-3 yaş arasında ise ilk birkaç kitabı çözdükten sonra zorlanmaya başlarsa ilk kitaba geri dönerek yeniden alıştırmaları yapabilirsiniz. Bu şekilde zamanla algısı ve dikkat süresi gelişen çocuğunuz ikinci kez zorlandığı kitaba geldiğinde artık içeriğindeki etkinlikleri yapabilecektir. Bu seti uygularken çocuğunuzun hangi görsel algı konusunda zorlandığını gözlemleyebilirsiniz. Örneğin; eşleştirme, parça-bütün ilişkisi, gölgesini bulam, aynadaki görüntüsünü bulma, ilişkilendirme gibi.

Zekare 2 4 yaş Setinin İçeriği

Bu eğitim setinde 10 adet oyun kitabı, 1 adet 8 taşlı eşleştirme paneli bulunmaktadır.

Kitapların içeriğinde 120 adet oyun, 960 adet soru vardır.

Zekare 2 yaş seti içinde yer alan kitaplar şu şekildedir:

  1. Eşleştirme Oyunları: Bu kitapta resimler arası birebir eşleştirme oyunlarıyla çocukların görsel algı yeteneklerinin geliştirilmesi amaçlanmıştır.
  2. Renk Oyunları: Bu kitabın amacı çocuklara temel renk kavramlarını öğretmek ve renk algılarını geliştirmektir.
  3. Görsel Zeka 1 / Görsel Zeka 2Bu kitaplarda amaç farklı türden oyunlarla çocukların eğlenerek görsel algı yeteneklerinin geliştirilmesidir.
  1. Bağlantı Kurma: Bu kitapta çocukların çeşitli oyunlarla resimler arasında bağlantı kurarak görsel algı yeteneklerini geliştirmek amaçlanmıştır.
  2. Oyun Atölyesi: Bu kitapta amaçlanan farklı türden temel çalışmalarla çocukların görsel algı becerilerini eğlenerek geliştirmelerini sağlamaktır.
  3. İlişkilendirme: Bu kitapta çocukların farkı resimler arasında ilişki kurma yeteneklerinin geliştirilmesi amaçlanmıştır.
  4. Oyun Parkı: Bu kitapta çeşitli oyunlarla çocukların eşleştirme, tamamlama benzerlik ve farklılık görme becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmıştır.
  5. Dikkat Oyunları 1 / Dikkat Oyunları 2Bu kitapların amacı çocukların çeşitli oyunlarla görsel algı yeteneklerini geliştirmektir.

Etiketler
Zingo, Zingo 1-2-3, 1-2-3,