Whatzizz
Whatzizz
Whatzizz

Whatzizz (Whatzizz)

0,00
    
Marka
: Beleduc Oyuncak
    
Tedarikçi
: Bal Oyuncak
Fiyat : ₺269,90(KDV Dahil)
₺32,09 'den başlayan taksitlerle

 

WHATZİZZ OYUNU

2 - 4 oyuncu ile oynanabilen Whatzizz oyunu 6 yaş ve üzeri çocuklarda görsel algı, dikkat - konsantrasyon ve hayal gücü gelişimi sağlayan bir grup oyunudur. Resmin aynadaki görüntüsünden nesnenin ne olduğunu bulmaya çalış.

 

Amaç

Aynadaki yansımadan nesnenin ne olduğunu doğru olarak bilmek.

 

Oyun İçeriği

1 adet ayna elementi, 60 adet motif kart, 5 adet çizim yapabilmeniz için boş kart, 1 adet kalem.

 

Nasıl Oynanır

Her oyuncu ayna düzeneği üzerinde kartları yüzleri görünmeyecek şekilde birer kart koyar. Daha sonra bütün oyuncular kartların kendi tarafına bakan kısımlarından aynadaki yansımalarına göre resmi tahmin etmeye çalışırlar. Oyuncular her kartta sadece bir defa tahmin etme hakkına sahiptir ve eğer oyuncu cevap vermek istemiyorsa pas diyerek diğer oyuncuya geçilir. Eğer bir ya da daha fazla oyuncu tahmin edemezse düzenek sağa doğru döndürülür. Bundan sonra her oyuncu resimde ne olduğunu tahmin edebilir. Eğer hala kimse resmi tahmin edemezse düzenek tekrar aynı şekilde sağa doğru çevrilir. Düzenek sadece 4 defa çevrilir. Ama hala kimse kartı tahmin edemezse kart oyundan çıkartılır. Bu şekilde her oyuncu kartın 4 tarafını da görmüş olur. Kart döndürüldüğü için her oyuncu artık karttaki resmi görmüştür. Resmi kim önce tahmin ederse kartı alır. Hiçbir oyuncu karttaki resmi tahmin edemezse kart oyundan çıkartılır. Bundan sonra saat yönündeki oyuncu yeni bir kart koyarak oyun tekrar başlatılır.

Oyun başlamadan önce oyuncular ne kadar kart toplamaları gerektiğine karar verirler. İster istenen sayı kadar kart toplanır istenirse de en çok kart toplayan oyuncu oyunun galibi olur.

 

WHATZİZZ Oyununun Kazanımları

Whatzizz oyunu 6 yaş üstü çocuklarda görsel algı, dikkat-konsantrasyon ve hayal gücü gelişimi becerileri kazandıran bir oyundur.

 

 

Benzer Ürünler
Etiketler
Whatzizz,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR