Shapy
Shapy
Shapy
Shapy
Shapy

Shapy (Shapy)

0,00
    
Marka
: Beleduc Oyuncak
    
Tedarikçi
: Bal Oyuncak
Fiyat : ₺399,90(KDV Dahil)
₺47,54 'den başlayan taksitlerle

 

Shapy oyunu 4 yaş ve üzeri çocuklarda seçici dikkat ve hızlı refleks gelişimi sağlayan bir grup oyunudur.

Oyunun İçeriği

Oyunda üzerlerinde şekiller bulunan (daire, kare, üçgen, yıldız, çiçek, kalp) 41 adet renkli ahşap sekizgen parça, 3 adet oyun küpü ve mavi bezden yapılmış bir oyun alanı bulunmaktadır.

Shapy nasıl oynanır

Shapy oyunu çocukların oyuna alışması için kolaydan zora doğru aşama aşama oynatılır.

İlk Aşama (Başlangıç düzeyi)

İlk olarak üzerinde tek şekil bulunan ahşap parçalar oyun alanına yerleştirilir. Tek oyun küpü atılır. Oyun küpünde çıkan şeklin olduğu parçanın üzerine elini ilk kapatabilen oyuncu o şekli kazanır.

İkinci Aşama (Orta Düzey)

Bir süre bu şekilde oynadıktan sonra (yaş grubuna göre bu süre 1 hafta ile 1 ay olarak değişebilir.) oyun alanına 2 şekilden oluşan parçalar da ilave edilir ve 2 oyun küpü aynı anda atılır. 2 oyun küpünde çıkan şeklin bulunduğu parçaya elini ilk kapatan oyuncu o parçayı kazanır.

Üçüncü Aşama (İleri Düzey)

Bu şekilde oynamaya da alıştıktan sonra tüm parçalar oyun alanına yerleştirilir. 3 oyun küpü aynı anda atılır. 3 oyun küpünde çıkan şeklin hepsinin olduğu parçaya elini kapatan oyuncu o şekli kazanır.

 

Burada dikkat edilmesi gereken bir durum oyun küplerinde aynı şeklin gelmesidir. Örneğin bir oyun küpünde kare, diğer 2 oyun küpünde ise üçgen çıkması durumunda üzerinde 2 şekil bulunan (kare ve üçgen) parça kapılmalıdır. 3 oyun küpünde de aynı şekil çıkması durumunda sadece tek şeklin olduğu parça alınır.

Benzer Ürünler
Etiketler
Shapy,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR