Qwirkle
Qwirkle
Qwirkle
Qwirkle
Qwirkle

Qwirkle (Qwirkle)

0,00
    
Marka
: Mindware Oyuncak
    
Tedarikçi
: Bal Oyuncak
İndirim Oranı : %24 İndirim
Fiyat : ₺549,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺419,00(KDV Dahil)
₺49,81 'den başlayan taksitlerle
Kargo Bedava

 

Qwirkle Oyunu

Qwirkle Oyunu 6 yaş ve üzeri herkesin oynayabileceği görsel algı ve strateji gelişimi sağlayan, 2 ile 4 kişi sırasında oynanan eğlenceli bir grup oyunudur.

Oyunda 108 adet ahşap parçamız bulunmaktadır.  Parçalarımızda 6 farklı renk ve 6 farklı desen mevcuttur.

Qwirkle Oyunu Nasıl Oynanır?

Her oyuncuya 6'şar tane taş dağıtılır. Diğer taşlar kapalı bir şekilde yere dizilir. Oyuna ilk başlayan oyuncu aynı renkten farklı şekiller ve aynı şekilden farklı renkteki birkaç tane taşını yere dizerek oyunu başlatır. Yere dizdiği taş kadar puan kazanır.

Daha sonra sıradaki oyuncu yerdeki taşlara ekleme yapar. Örneğin yerde 3 tane mavi parça varsa diğer oyuncu da farklı şekildeki bir veya birkaç mavi parçayı o sıraya ekler. Eklediği taş kadar değil, yerde oluşan mavi renkli taş sayısı kadar puan kazanır. Burada dikkat edilecek husus aynı renkten 6 farklı şekildeki taş ya da aynı şekilden 6 farklı renkli taş yan yana getirildiğinde Qwirkle yapılır ve 6 puan yerine 12 puan birden kazanılır. Bu nedenle koyduğunuz taş ile 5li yapmak tehlikelidir. Çünkü rakip oyunculardan biri 6. Taşı koyarak Qwirkle yapar ve 12 puan birden alabilir.

Eğer elinizde yere uygun taş yoksa pas diyerek sırayı rakibe geçirebiliriz. Ya da elimizdeki birkaç taşı geri bırakıp bakmadan yeni taşlar alabiliriz. Ancak taş değiştirdiğimizde oyun sırası bizden geçecektir.

Qwirkle Oyunu Nasıl Biter?

 

Tüm taşlar dizildiğinde en çok puanı olan oyuncu oyunu kazanır.

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR