Quixo
Quixo
Quixo

Quixo (Quixo)

0,00
    
Marka
: Gigamic Oyuncak
    
Tedarikçi
: Anne
İndirim Oranı : %24 İndirim
Fiyat : ₺699,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺529,00(KDV Dahil)
₺62,89 'den başlayan taksitlerle
Kargo Bedava

 

Quixo Oyunu

Quixo, 8 yaş ve üzeri herkesin oynayabileceği düşünme ve strateji kurma becerilerini geliştiren 2 ya da 4 kişi ile oynanabilen bir oyundur.

Oyunda 25 adet ahşap küp ve ahşap bir oyun alanı bulunmaktadır. Küplerin 4 tarafı boş, bir tarafında x, diğer tarafında ise o harfi bulunmaktadır.

Quixo Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyuna başlarken tüm küpler boş yüzeyleri yukarı bakacak şekilde oyun alanına yerleştirilir. Oyunculardan bir tanesi x, diğeri de o harflerini seçerler. Oyunun amacı kendi şeklinden oluşan 5 tane küpü yatay, dikey ya da çaprazda yan yana getirebilmektir.

İlk olarak oyunculardan bir tanesi kenarlardaki küplerden birini alır, kendi şekli üste gelecek şekilde küpü çevirir ve üst veya yanlardan bir yerden küpleri ittirerek aldığı küpü oyun alanına geri sokar. Sırası gelen oyuncu kenarlardaki boş küplerden birini alarak oyuna devam eder. Oyun devam ettiğinde istersek boş küpleri istersek de kendi şeklimizin olduğu küpleri alarak oyuna devam edebiliriz. Kendi şeklinden 5 tanesini yan yana getiren oyuncu oyunu kazanır.

Quixo Oyunu 4 kişi ile Nasıl Oynanır?

Küplerdeki x ve o harflerinin üzerlerinde noktalar bulunmaktadır. Oyunu 4 kişi ile oynadığımızda 2 oyuncu x, 2 oyuncu da o harfini seçer. Sırası gelen oyuncu boş küpü kendi seçtiği harfe çevirir ve nokta kendi tarafına gelecek şekilde yerleştirir. Karşısındaki oyuncu da aynı harfi alır ama nokta kendisine bakacak şekilde çevirir. Böylece ilerleyen zamanlarda kendi harfinin olduğu bir küp ile oynamak isteyen oyuncu noktası kendisine bakan küplere dokunabilir.

 

 

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR