Pylos Oyunu
Pylos Oyunu
Pylos Oyunu
Pylos Oyunu

Pylos Oyunu (Pylos)

0,00
    
Marka
: Gigamic Oyuncak
    
Tedarikçi
: Anne
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺539,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺460,00(KDV Dahil)
₺54,69 'den başlayan taksitlerle
Kargo Bedava

 

Pylos Oyunu

Pylos 8 yaş ve üzeri herkes tarafından oynanabilen mekansal algı, düşünme ve strateji gelişimi sağlayan 2 kişilik bir oyundur.

Pylos Oyununun İçeriği

Oyunda 15 açık renk 15 koyu renk olmak üzere 30 tane ahşap top, 4x4 boyutlarında ve kenarları kanallardan oluşan bir ahşap oyun alanı bulunmaktadır.

Toplar sırayla dizildikten sonra oluşturulan piramit şeklinin en üstüne çıkabilen oyuncu oyunu kazanır.

Pylos Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyuncular sırayla dışarıdaki toplarını oyun alanının içerisine dizerler. Mümkün oldukça topları dışarıda tutmaya çalışırlar. Böylece yukarı çıkma olanakları fazlalaşacaktır.

Pylos oyununun kuralları

Pylos oyununda 3 temel kural vardır. İlk olarak aynı renkten 4 topu yan yana getirebilen oyuncu 2 topu dışarı çıkarabilir. Diğer kural 4 topu kare şeklinde yan yana getirebilen oyuncu 2 topunu dışarı çıkarabilir. Topları dışarı çıkartmaktaki amaç, dışarıda ne kadar çok topunuz varsa en üste çıkma olanağınız o kadar fazla olacaktır. Burada dikkat etmemiz gereken şey, dışarı çıkartacağımız topun üzerinde top bulunmaması gerekmektedir.

Son kuralımız ise içeride her hangi renkten 4 tane top kare oluşturacak şekilde duruyorsa, sırası gelen oyuncunun içeride başka bir topu varsa bu topu diğer 4 topun üst katına çıkarabilir. Dışarıda üst kata çıkmak yasaktır. Böylece içeriden üste çıkan oyuncu dışarıdan top almadığı için 1 top avantajlı olacaktır.

 

 

Benzer Ürünler