Pentago
Pentago
Pentago

Pentago (Pentago)

0,00
    
Marka
: CURIOUS&GENIUS
    
Tedarikçi
: Bal Oyuncak
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺449,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺360,00(KDV Dahil)
₺42,80 'den başlayan taksitlerle
Kargo Bedava

 

Pentago oyunu strateji geliştirilerek oynanan bir zekâ oyunudur.

 

PENTAGO OYUNU

Pentago oyunu 8 yaş ve üzeri çocuklar için dikkat, konsantrasyon, bağlantısal düşünme, geometrik algılama ve görsel zeka becerilerini geliştiren, 2 kişi ile oynanabilen bir strateji oyunudur. Oyunda her oyuncunun 18'er adet topu mevcuttur. Oyuncular bu toplarla yatayda, dikeyde ya da çaprazda 5'li oluşturmak için uğraşmaktadırlar. Ancak oyun alanı her oyuncu hamlesini yaptıktan sonra bir defa çevrilmek zorundadır.

Pentago hem çocukların hem de gençlerin oynayabileceği birçok ödül almış çift kişilik bir oyundur.

Amaç

Oyunun amacı dikeyde, yatayda ya da çaprazda 5 topla bir sıra oluşturmaktır.

Oyun İçeriği

1 adet Pentago oyun alanı, 18 adet beyaz - 18 adet siyah top

Nasıl Oynanır

Oyunculardan herhangi biri oyun alanına toplarından birisini yerleştirir. Sonrasında oyun alanında yer alan 4 parçadan herhangi birisini saat yönünde çevirir. (Oyunda profesyonelleştikçe herhangi bir yöne çevirebilirsiniz). Burada amaç rakibin stratejisini bozmak ya da kendi lehine bir durum oluşturmaktır.

 

Oyunculardan hangisi kendi renginden topu yatay, dikey ya da çaprazda 5'li şekilde dizerse oyunu o kazanır. Eldeki toplar bittiği halde kimse 5'li dizilim gerçekleştirememişse oyun berabere biter.

 

PENTAGO Oyununun Kazanımları

 

6 yaş ve üzeri çocukların oynayabileceği bu oyun dikkat, konsantrasyon, bağlantısal düşünme, geometrik algılama ve görsel zeka becerilerini geliştiren harika bir oyundur.

Benzer Ürünler
Etiketler
Pentago,