Tükendi
₺274,50
₺450,00
Tükendi
₺274,50
₺450,00
Tükendi
₺256,20
₺420,00
Ücretsiz Kargo
1 2 >

Çocuklar doğumdan başlayıp, bebeklik ve okul öncesi dönemde hayatı tanıma, nesneleri tanımlama ve duygusal gelişim sürecinde sürekli dış etkenlerden aldığı etkilere göre şekillenirler. Burada en önemli olan şeylerin başında kitaplar gelmektedir. Çünkü kitaplarla vereceğiniz mesajları onların hayal ve duygu dünyasına girerek çok daha kolay olarak verebilirsiniz. Bu nedenle çocuk gelişiminde gerekli olan kazanımlar belli bir sıraya koyularak kitap setleri aracılığıyla verilebilir.  Normalde tek tek kitap alıp okuduğunuzda her kitap farklı şeylerden bahseder ve farklı kazanımlar verir. Bu nedenle belli yaş gruplarında farklı kazanımlar düzenli olarak vermek zor olmaktadır. Bu noktada devreye çocuk kitabı seti girer.

Günümüzde yapılan araştırmalar annelerin henüz hamilelik sürecinde bile okudukları kitapların çocuklara pozitif yönde etki yaptıklarını göstermektedir. Bu nedenle bebekler daha ilk aylarda kitaplarla ciddi oranda haşır neşir edilmelidir. Bebekler için özel hazırlanmış masal kitapları seti bu noktada onlara hem yeni geldikleri bu dünyayı tanıma fırsatı sunar hem de bebeklerin öz bakım becerilerini kazanmalarını sağlar. 2 yaşına gelmiş bir bebek artık masal kitap setleri aracılığıyla uyku alışkanlığı, banyo yapmak, diş fırçalamak, tuvalet eğitimi, yemek yeme gibi öz bakım becerilerini kazanır. Ayrıca masal kahramanlarıyla bütünleşerek duygu dünyası ve hayal gücü şekillenmeye başlar. Kitap setleri belli bir sırayla ilerlediği için her hangi bir ebeveyn bu konularda uzman olmasa da sıralamayı kitap setinin üzerinde gördüğü için uygulamayı rahatlıkla yapabilmektedir.

Bebeklik sürecinden sonra ise anaokuluna doğru ilerleyen çocukların okul sürecine uyum esnasında yaşayabileceği problemlerle daha kolay başa çıkabilmesi için hazırlanan okul öncesi kitap seti yardımımıza koşar. Bu setlerin bazılarında masal veya hikayenin dışında çocuklarda kalem tutma becerilerini geliştiren etkinlik alıştırmaları da mevcuttur. 4 yaşından itibaren çocuklar sayıları tanımaya başlarken düşünme becerileri de gelişir. Bu nedenle anaokulu kitap setinde sayıları tanıma, adetler, çizgi çalışmaları, kodlama etkinlikleri gibi çok sayıda alıştırma yer almaktadır.

6-7 yaşına gelen çocukları artık okula başlama heyecanına girerler. Okula başlamanın ilk zorlu süreci ise hem aile için hem de çocuklar için okumayı öğrenme dönemidir. Önce harfleri tanıma ve okumayı öğrenmeyle başlayan bu süreçte okumayı hızlandırmak için bol bol kitap okumak gerekmektedir. Bu noktada okuma kitabı setleri devreye girer. Genelde kız ve erkekler için kendilerini hikayelerini içinde bulabileceği karakterlerin yer aldığı bu setlerde çok zaman da meslekleri ve çevreyi tanıma konuları yer almaktadır. Bu yaş grubu kitap setlerinde genelde, arkadaşlarla ilişkiler, müzik, spor, sanat gibi sosyal aktiviteler, aile ve akraba ilişkileri gibi konular işlenir. Bunun dışında ise çocuklarda değerler eğitimi ve dini konuları işleyen dini kitap setleri mevcuttur. Bunlarda genelde, peygamberlerin hayatı, sahabeler ve basit düzeyde dini konular işlenmektedir.

İlkokul-ortaokul düzeyine gelen çocuklar için ise artık okumayı hızlandırdıkları için daha çok metin içeren hikaye kitabı seti uygundur. Bu setlerdeki kitaplar bazı çizgi film kahramanlarının maceralarını içerebildiği gibi, tarihte yaşamış ünlü kişilerin hayatlarını da işleyebilirler. Özellikle Levent serisi, Şirin serisi, Kral Şakir serisi bu kitaplar içinde çocukların en çok sevdikleri arasındadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR