Numbers Sayılar Matematik Oyunu
Numbers Sayılar Matematik Oyunu
Numbers Sayılar Matematik Oyunu

Numbers Sayılar Matematik Oyunu (Numbers Sudoku)

0,00
    
Marka
: CURIOUS&GENIUS
    
Tedarikçi
: Bal Oyuncak
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺299,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺255,00(KDV Dahil)
₺30,32 'den başlayan taksitlerle

 

NUMBERS OYUNU

Numbers oyunu çocuklarınıza matematiği sevdirecek çok güzel bir akıl oyunudur. Bu oyun mantık yürütme, tümevarım ve basit denklem çözümü becerisi kazandıran bir oyundur.

Amaç

Zorluk derecesi ve kazanımları birbirinden farklı 3 kitapçıktaki görsel ipuçlarını kullanarak toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerini yaparak rakamları doğru yerlerine yerleştirmek.

Oyun İçeriği

Oyunda 1 oyun zemini, 16 oyun rakamı ve 3 oyun kitapçığı.

Nasıl Oynanır

Oyun içeriğinde çıkan 3 farklı kitapçıktan ilki ile başlanır. Başlangıçta rakamları bilinenden bilinmeyene (tümevarım) metoduyla 3x3'lük alana yerleştirmemiz istenir. İlerleyen aşamalarda dokuz bölmenin herhangi bir yerine X işareti konulup rakamın o yere yerleşemeyeceğini ifade ederek yerinin bulunması istenir. Kitapçıkta ilerledikçe zorluk derecesi artmaya devam eder.

İkinci kitapçığa geçildiğinde ise oyun alanı üzerinde yer alan harfler de işin içine girecektir. Bu ise çocukta bir bilinmeyenli denklemin temelini atmış olacaktır. Bu kitapçıkta toplama, çıkarma ve büyüklük küçüklük kavramları da işin içine girmiştir. Oyunda yine zorluk derecesi artarak devam edecektir.

Üçüncü kitapçıkta ise oyun alanının tamamı kullanılacaktır. Rakamlar üçlü veya dörtlü kombinasyonlar halinde verilerek yerleştirilmesi istenmektedir. Burada artık olasılık ve kombinasyon sayısı artmıştır. Bu kitapçıkta çarpma ve bölme işlemleri de eklenerek zorluk derecesi iyice arttırılmıştır.

Böylece çocuğunuzda matematiğin temeli hem matematiği sevdirerek hem de eğlenceli bir yolla atılmış olacaktır.

NUMBERS Oyununun Kazanımları

 

6 yaş seviyesinden başlayarak oynanabilecek Numbers oyunu mantık yürütme, üretkenlik, problem çözme, bağlantısal düşünme, soyut düşünme, dikkat ve konsantrasyon becerisini geliştiren bir oyundur. 

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR