Levent Türkiyeyi Geziyorum 1 Set
Levent Türkiyeyi Geziyorum 1 Set
Levent Türkiyeyi Geziyorum 1 Set
Levent Türkiyeyi Geziyorum 1 Set
Levent Türkiyeyi Geziyorum 1 Set
Levent Türkiyeyi Geziyorum 1 Set
Levent Türkiyeyi Geziyorum 1 Set

Levent Türkiyeyi Geziyorum 1 Set (5 Kitap)

0,00
    
Marka
: Timaş Çocuk
    
Tedarikçi
: Mustafa Orakçı Kitapları
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺87,50
İndirimli : ₺74,38
₺8,84 'den başlayan taksitlerle

Levent Türkiyeyi Geziyorum 1 Set (9 yaş ve üzeri)

 

Levent ve tayfasını duymayan, bilmeyen kalmadı. Aklına esti mi sınıfa kurbağa getiren, Çin’e tünel kazarak gitmeye çalışan, mezarlıkta hayalet arayan, gizemli evlere peri keşfine çıkan Levent ve tayfası bu kez Türkiye’yi geziyor. İlk durakları Çanakkale, Pamukkale, Kapadokya, Rize ve Mardin… Her bir kitapta o şehre ait doğal güzellikler, tarihî geçmiş, öne çıkan yerler; kimi zaman komik, kimi zaman duygulu maceralar eşliğinde anlatılıyor. Rengârenk resimlerle de karakterlerin hâlleri ilk dizideki gibi yine oldukça komik sergilenirken mekânlar ve yerler de gerçeğe oldukça yakın yansıtılıyor.

Levent, karakterlerinin zenginliği, komik kurgusu, bilgi dolu içeriği, gerçekçi hikâyesiyle 9 yaş üzeri çocuklar için müthiş maceralarla dolu…

Sayfa Sayısı: 96 (5 kitap 480 sayfa)

Ebat: 12,5x19,5

Yazar: Mustafa Orakçı

 

Levent Mardin’de

“Aradan birkaç dakika geçmişti ki bizim kayıplar ortaya çıktı. Ama o da ne? Bazıları jöle sürüp saçlarını geriye doğru yatırmış bazıları da güneş gözlüğü takmıştı. Baktım, Mert de onların arasındaydı.”

Levent ve tayfası, Mardin’e gidiyor; tarihî taş evleri görüyor, çöp toplayan eşeklerin peşine takılıyor, telkâri sanatını tanıyor, asırlık medreseleri ve Antik Dara Kenti’ni geziyor.

Levent Çanakkale’de

“Çanakkale’de attığımız her adımda bir kahramanın hikâyesini dinliyorduk. Daha önce burada yaşananların öneminin bu kadar farkında değildik.”

Levent ve tayfası, Çanakkale’ye gidiyor; orada tarihî bir zafere imza atmış süper kahramanları tanıyor ve Truva Antik Kenti’nin yüzyıllar öncesine dayanan hikâyesini dinliyorlar.

Levent Pamukkale’de

“Pamukkale, dünyada yaşatılması gereken en önemli doğal güzelliklerden biri olarak kabul ediliyor.”

Levent ve tayfası, Denizli’ye gidiyor; Denizli’nin ötüşüyle ünlü horozuyla tanışıyor, tarihî çarşısını geziyor, 2200 yıllık Hierapolis’i öğreniyor ve dünya mirası listesindeki muhteşem Pamukkale travertenlerini yakından görüyorlar.

Levent Kapadokya’da

“Kâmil’in sözüyle birden herkesi keşfetme merakı sarmıştı. Ben bile heveslenmiştim. Şöyle bir geçide denk gelsem ne süper olurdu. Meşhur olurdum kesin.”

Levent ve tayfası, Kapadokya’ya gidiyor; Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyor, Avanos’ta çanak çömlek atölyesini ziyaret ediyor, Peri Bacalarında balona biniyor ve tabii ki yer altı şehrinde kayboluyorlar.

Levent Rize'de

“Hemen bizim tayfanın yanına gittim. Diğerleriyle aralarına girdim ve onları sıranın dışına doğru çekmeye başladım. Bizimkiler benle birlikte ilerlerken horon tepmeye devam ediyorlardı.”
Levent ve tayfası, Rize’ye gidiyor; Rize Kalesi’ne çıkıyor, takaya biniyor, Fırtına Vadisi Ormanlarında dolaşıyor, Ayder Yaylası’nda horon tepiyor, kamp kuruyor.
Komik, saf, deli dolu Levent’in haylaz kardeşi ve muzır sınıf arkadaşlarıyla yaşadığı tadına doyum olmaz maceralar…

Benzer Ürünler