Kulami
Kulami
Kulami
Kulami

Kulami (Kulami)

0,00
    
Marka
: Fox Mind Oyuncak
    
Tedarikçi
: Bal Oyuncak
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺600,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺449,00(KDV Dahil)
₺53,38 'den başlayan taksitlerle
Kargo Bedava

 

Kulami, özellikle oyunculara sunduğu birbirinden farklı varyasyonlar eşliğinde değişik yollar düşündürtmeye yönelten keyifli bir strateji oyunudur. 9 yaş ve üzeri çocukların zekâ gelişimlerinde, olaya bambaşka açılardan bakabilme yeteneklerinde ve görsel hafızalarında büyük gelişim kat etmesine yardımcı olmaktadır.

 

Kulami oyunu, içleri küçük yarım daire şeklinde oyulmuş farklı tablalardan ve kırmızı-siyah olmak üzere iki değişik renkleri bulunan misketlerden oluşmaktadır. Oyun başlangıcında düz bir zemin üzerine bu tablalar ister kare isterse de birbirinden faklı şekiller oluşturulacak biçimde yan yana getirilerek bir bütün haline getirilir.

 

İlk farklı varyasyonu budur. Daha sonra ilk misket boş deliklerden istenilen her hangi birine yerleştirilebilir. Bunun ardından konacak misketler için ise bir takım kurallar bulunmaktadır. İlki, kişi kendi misketini rakibin misketinin bulunduğu yatay ya da dikey bölümlerine yerleştirmek zorundadır. Kulami için bir diğer kural ise rakibin misketinin bulunduğu tabla üzerine ilk seferde bir misket konamaz. Ayrıca yine ilk sefer hangi tabla üzerine misket konmuş ise kişi ikinci seferde aynı tabla üzerine misket koyamaz.

 

Daha sonraki ellerde ise istediği gibi davranma şansına sahiptir. Kulami oyunu bu şekilde yatay ve dikey olarak devam eder. Ta ki tabla üzerinde misket konacak yer kalmayana kadar. Puan sistemi ise şöyledir; örneğin 4 delikli bir tabla üzerinde kişi rakibinden fazla misket koymayı başarmış ise, yani mesela 3 miskete 1 misket gibi, o zaman rakibin koyduğu misket de dâhil edilmek sureti ile kişi 4 puanı alır. Ancak 4'lü bir tabla üzerinde 2'ye 2 misket kalmış ise o zaman o tabla üzerindeki puanlar geçerli sayılmaz. Kulami, tablalarla hem her seferinde farklı şekiller oluşturularak hem de farklı puanlama sistemleri kullanılarak daha zevkli ve rekabetçi bir oyun haline getirilebilir.

 

Örneğin oyun sonunda en büyük tabla içinde misketi bulunan kişi, eğer tablalar birleşik ise çıkarma işlemi ile artı bir puan kazanma hakkında sahip olur. Çocuklar için hem zekâ gelişimi hem de stratejik düşünme yeteneği kazandıran kulami oyunu için artı bir puan da, eğer oyun sonunda bir kişi 5 ve üzeri aynı sıra yapabilmiş ise bonus puan alma hakkı kazanır.

Benzer Ürünler
Etiketler
Kulami,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR