Halli Galli
Halli Galli
Halli Galli
Halli Galli

Halli Galli (halli-galli)

0,00
    
Marka
: Amigo Oyuncak
    
Tedarikçi
: Anne
İndirim Oranı : %7 İndirim
Fiyat : ₺199,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺185,00(KDV Dahil)
₺21,99 'den başlayan taksitlerle
Kargo Bedava

 

Halli Galli

Halli Galli oyunu 6 yaş ve üzeri çocuklarda matematiksel algı ve refleks gelişimi sağlayan bir grup oyunudur. Oyunda yerde aynı meyveden 5 taneyi gören ilk oyuncu zile basarak kartı kazanır.

Oyunun içeriğinde, üzerinde meyve olan 56 adet kart ve 1 adet zil bulunur.

Halli Galli Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyunculara eşit sayıda kart verilir ve zil orta noktaya koyulur. Her oyuncu sırayla en üstteki kartını açarak önüne koyar. Bu esnada yerde aynı meyveden 5 tane olduysa zile ilk basan oyuncu oyunu kazanır. Kartları açarken önce kendimiz görecek şekilde değil de rakip oyuncular görecek şekilde açmalıyız. Bu nedenle kartlar hızla açılarak yere koyulur.

Dikkat etmemiz gereken şey yerde aynı meyveden 5 ten fazla olması durumunda da zile basılmaması gerektiğidir. Örneğin rakip oyuncunun açtığı kartta 3 çilek var. Diğer oyuncunun açtığı kartta da 5 çilek çıktığında yerde toplam 8 çilek olduğu için zile basılmamalıdır. Ancak bir oyuncu 3 muz, diğeri 5 çilek açtığında zile basabilirsiniz.

Zile hatalı basan oyuncu, rakip oyunculara birer tane kart vermek zorundadır.

Halli Galli Oyununun Kazanımı

 

Halli Galli oyunu ile 6 yaş ve üzeri çocuklar hem hızlı toplama yapmaya alışır, hem de dikkat ve refleks gelişimi sağlarlar. 

Benzer Ürünler