Gobblet Küçük Yaş (Junior) (Gobblet Gobblers)

 

Gobblet Gobblers (Junior)

Gobblet küçük yaş versiyonu 5 yaş ve üzeri çocukların oynayabileceği 2 kişilik bir strateji oyunudur.

Gobblet Junior oyununda iki oyuncunun da 3 farklı boyutta toplam 6 şar tane bardağı bulunmakta. Bardakların bir takımı mavi bir takımı da turuncu renklerde. Bir de oyun alanını kurabilmeniz için 4 tane ahşap çubuğumuz mevcut.

Gobblet Gobblers Oyunu Nasıl Oynanır?

Gobblet küçük yaş oyununda oyuncular bardaklarını sırayla oyun alanına dizerler. Kendi renginden 3 tane bardağı yatay, dikey ya da çapraz olarak yan yana getirebilen oyuncu oyunu kazanır.

İlk olarak bardakları oyuncular sırayla oyun alanına dışarıdan yerleştirirler. Bunun dışında istenirse oyun alanındaki bir bardak başka bir yere yerleştirilebilir. Ayrıca büyük bir bardağı küçük bardağın üzerine kapatarak da hareket edebilirsiniz.

Gobblet Juniors oyununda en önemli nokta oyun alanında dokunduğunuz bardağı oynamak zorunda olmanızdır. Çünkü bazı durumlarda kaldırdığınız bir bardağın altında rakip oyuncunun bardağı çıktığı için ummadığınız bir anda rakip oyuncu oyunu kazanabilir.

Gobblet Gobblers Oyununun Kazanımları

5 yaş ve üzeri çocuklarda stratejik düşünme becerisi kazandıran Gobblet Küçük yaş oyunu özellikle bardakların altındaki rakip bardaklarını aklınızda tutmanız gerektiği için hafıza gelişimi de sağlamaktadır.

Benzer Ürünler