Equilibrio
Equilibrio
Equilibrio
Equilibrio
Equilibrio

Equilibrio (Equilibrio)

0,00
    
Marka
: Fox Mind Oyuncak
    
Tedarikçi
: Bal Oyuncak
Fiyat : ₺599,90(KDV Dahil)
₺71,32 'den başlayan taksitlerle

 

Equilibrio Oyunu

Equilibrio 5 yaş ve üzeri herkesin oynayabileceği, görsel algı, dikkat, geometriksel zeka ve farklı bakış açılarını geliştiren bireysel bir oyundur.

Oyunun içeriğinde 60 farklı zorluk aşaması olan bir kitapçık ve 18 adet parça bulunmaktadır. Amacımız kitapçıkta görünen resmi, kitapçığın alt tarafında bize gösterilen parçaları kullanarak dikeyde inşa etmektir.

Equilibrio oyununun ilk 15-20 aşaması okul öncesi, 20-40 arası bölüm ilköğretim, 40 dan sonrası ise ortaöğretim ve yetişkin aşamasıdır. 40. Aşamadan sonrası için kitapçığın arkasında cevap anahtarı bulunmaktadır. Bu aşamadan sonra parçalar farklı yönlerde ve önlü arkalı bulunabildiği için algılama ve farklı bakış açılarıyla düşünme becerilerini geliştirir.

Equilibrio oynarken dikkat edilecek şeyler, parçaların hangi yöne baktıkları ve aralarında ne kadar boşluk olduğu ve özellikle hangi sırayla dizilmesi gerektiğidir. Çünkü bazı şekilleri yapabilmek için ağırlık merkezi kuralını göz ardı edemezsiniz. Kesinlikle öncelikle ağırlık merkezindeki parçaları dizip daha sonra diğer parçaları dizmeli ve böylece dengeyi sağlamalısınız. Yaptığınız şeklin zaman zaman devrilmesi hem oyunu eğlenceli bir hale getirir hem de sabır gücünüzün gelişmesini sağlar. Ayrıca deneme yanılma yöntemini kullanarak problemlere çözüm yolları bulmayı da öğrenmiş olursunuz.

 

 

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR