Emojito
Emojito
Emojito
Emojito

Emojito (Emojito Oyunu)

0,00
İndirim Oranı : %18 İndirim
Fiyat : ₺199,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺163,92(KDV Dahil)
₺19,49 'den başlayan taksitlerle
Kargo Bedava Sepette %15

Emojito oyunu 7 yaş ve üzeri herkesin oynayabileceği, yüz mimikleri ve seslerle duyguları ifade edebileceğiniz eğlenceli bir grup oyunudur. Emojito oyunu, yaratıcı düşünme, işbirliği ve problem çözme becerilerini geliştirir.

Emojito Oyunu İçeriği

Oyunumuzda bir tane oyun alanı, 100 tane duygu kartı, 7 tahmin kartı, 7 tane de oyun jetonu bulunmaktadır.

Emojito oyununun en güzel tarafı oyuncular hep birlikte oyuna karşı oynayacaktır. Oyunculardan bir tanesi anlatıcı olacak ve seçtiği karttaki duyguyu yüz mimikleri veya sesle anlatacak, diğer oyuncular da yerdeki kartlardan bu kartı tahmin etmeye çalışacaktır. Oyun alanındaki her bölümde yer alan simgeler duyguyu yüz mimiği, ses ya da her ikisini de kullanarak anlatacağımızı bize gösterir.

Eğer sadece yüz ifadesi yapılacaksa anlatıcı oyuncu el kol hareketi yapmadan sadece yüz ifadeleri ile duyguyu anlatmaya çalışır.

Eğer ses ifadesi geldiyse o zaman anlatıcı oyuncu duyguyu bir ses ile anlatmaya çalışır. Ancak burada dikkat edilecek şey kartta her hangi bir hayvan resmi varsa bu duyguyu sesle ifade ederken o hayvana ait bir ses çıkartamazsınız. Örneğin bir inek resmi varsa (möö) sesi çıkartamazsınız. Sadece o resmindeki ineğin yüzündeki duyguyu ifade edecek bir ses tonu çıkartmalısınız. Ayrıca anlatıcı oyuncu sesi çıkartacağında diğer oyuncuların gözlerinin kapalı olması gerekmektedir.

Eğer oyuncuların çoğu kartı tahmin edebilirse oyuncular daha fazla puan alır ve oyunu kazanırlar.

Emojito oyununda hem anlatıcının güzel bir şekilde kartı anlatması hem de diğerlerinin kartı iyi bir şekilde tahmin etmesi gerekecektir. Böylece oyunu bir ekip olarak oynarız.

Emojito Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyun alanı masanın ortasına yerleştirilir. Başlangıç noktasına 2 tane jeton yerleştirilir. Bunlardan bir tanesi oyunculara ait, diğeri ise oyuna aittir. Her oyuncuya bir tahmin kartı verilir. Oyunculardan bir kişi anlatıcı olarak seçilir ve duygu kartlarından bir tanesini çeker. İşin en eğlenceli kısmı burasıdır. Çünkü anlatıcı oyuncu sizi kırıp geçirecek yüz ifadelerine girecektir. İlk olarak çekilen karttaki duygu yüz ifadesiyle anlatılacak, diğer kartlar ise oyun alanında gösterilen simgeye göre belirlenecektir.

Anlatıcı oyuncu bu kartı anlattıktan sonra yerden 6 tane daha kart alır. Kartların hepsini karıştırır. Kendi kartı ile beraber toplam 7 tane kartı oyun alanının etrafına dizer. Artık her karta ait bir numara oluşmuştur. Şimdi diğer oyuncular tahmin kartlarını çevirerek anlatıcının kartının olduğu numarayı bulmak için oylama yaparlar. Bu esnada oyuncular tahmin kartlarını bir birine göstermeden oylama yapmak zorundadır.

Emojito Oyununda puanlama

Oylama işlemi yapıldıktan sonra herkes tahmin kartların açar. Doğru verilen her cevap için oyunculara ait jeton oyun alanında bir birim ilerler. Yanlış cevaplarda ise oyuna ait jeton ilerler. Bitiş çizgisini geçildiğinde ödül olarak bir tane kart kazanılır. Oyuncu sayısından bir az sayıda kart kazanan takım oyunu kazanır.

Emojito Oyununu Herkes Tek Olarak Oynamak

Oyun bu şekilde oynandığında oyunun akışı normal şekilde devam eder. Sadece puanlama değişiktir. Puanlama sonucunda anlatıcı oyuncu doğru verilen her cevap için 2 birim ilerler. (bir turda en fazla 6 birim ilerleme hakkı vardır.) Ayrıca doğru bilen tahmincilerin hepsi kendi piyonlarını 2 birim ilerletirler. Oyunculardan bir tanesi 5 turu tamamladığında oyunu kazanırlar.

Emojito Oyununu Takım Olarak Oynamak

4 kişi veya daha fazla kişi ile oynadığınızda takımlar 2 kişilik ya da 3 kişilik gruplara ayrılırlar. Bu sefer her takımda bir oyunca anlatıcı olarak seçilir ve kart seçerek kartı anlatır. Takımdaki diğer oyuncu veya oyuncular ise kartı tahmin etmeye çalışırlar. Oyuna karşı olduğu gibi doğru cevap veren her kişi için oyun alanında bir birim ilerler. Daha sonra sıra diğer takıma geçer. Takımlardan her hangi biri 3 turu tamamladığında oyunu kazanır.

Benzer Ürünler