Candy Şeker Oyunu
Candy Şeker Oyunu
Candy Şeker Oyunu
Candy Şeker Oyunu

Candy Şeker Oyunu (Candy)

0,00
    
Marka
: Beleduc Oyuncak
    
Tedarikçi
: Bal Oyuncak
Fiyat : ₺399,90(KDV Dahil)
₺47,54 'den başlayan taksitlerle

 

Candy oyunu 4 yaş ve üzeri çocuklarda seçici dikkat ve hızlı refleks gelişimi sağlayan bir grup oyunudur.

Oyunun İçeriği

Oyunda üzerlerinde renkler bulunan (Kırmızı, mavi, sarı) 41 adet renkli ahşap şeker, 3 adet oyun küpü ve mavi bezden yapılmış bir oyun alanı bulunmaktadır.

Şekerlerin üzerindeki renklerin yatay çizgi, dikey çizgi, kare ya da daire şeklinde olması oyunda seçici dikkatin daha çok artmasını sağlamaktadır.

Candy nasıl oynanır

Candy oyunu çocukların oyuna alışması için kolaydan zora doğru aşama aşama oynatılır.

İlk Aşama (Başlangıç düzeyi)

İlk olarak üzerinde tek renk bulunan ahşap şekiller oyun alanına yerleştirilir. Tek oyun küpü atılır. Oyun küpünde çıkan rengin olduğu şeklin üzerine elini ilk kapatabilen oyuncu o şekeri kazanır.

İkinci Aşama (Orta Düzey)

Bir süre bu şekilde oynadıktan sonra (yaş grubuna göre bu süre 1 hafta ile 1 ay olarak değişebilir.) oyun alanına 2 renkten oluşan şekerler de ilave edilir ve 2 oyun küpü aynı anda atılır. 2 oyun küpünde çıkan rengin bulunduğu şekere elini ilk kapatan oyuncu o şekeri kazanır.

Üçüncü Aşama (İleri Düzey)

Bu şekilde oynamaya da alıştıktan sonra tüm şekerler oyun alanına yerleştirilir. 3 oyun küpü aynı anda atılır. 3 oyun küpünde çıkan rengin hepsinin olduğu şekere elini kapatan oyuncu o şekeri kazanır.

 

Burada dikkat edilmesi gereken bir durum oyun küplerinde aynı rengin gelmesidir. Örneğin bir oyun küpünde mavi, diğer 2 oyun küpünde ise beyaz çıkması durumunda üzerinde 2 renk bulunan (mavi ve beyaz) şeker kapılmalıdır. 3 oyun küpünde de aynı rengin çıkması durumunda sadece tek rengin olduğu şeker alınır.

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR