Block Buddies
Block Buddies
Block Buddies
Block Buddies
Block Buddies

Block Buddies (Block-Buddies)

4,50
    
Marka
: Mindware Oyuncak
    
Tedarikçi
: Bal Oyuncak
Fiyat : ₺499,90(KDV Dahil)
₺59,43 'den başlayan taksitlerle
Kargo Bedava

 

Block Buddies Kaç Yaş İçin Uygundur?

Block Buddies oyunu 3-5 yaş grubu çocukların ilk oynaması gereken bireysel oyunlardan biridir.


Block Buddies Oyununun İçeriği

Oyunda 21 tane farklı renk ve boyutta ahşap şekil ve 50 tane görev kartı bulunmaktadır. Turuncu kartlar kolay, maviler daha zor, morlar ise en zor kartlardır. Kartların hem ön hem arka yüzünde şekiller bulunur. Şeklin altında Türkçe ve İngilizce olarak ismi yazmaktadır.


Block Buddies Nasıl Oynanır?

Block buddies oyunu ilk 1-2 gün çocukların parçaları tanımaları için serbest şekilde oynanır. Çocuklar serbest olarak parçaları dizer, çevirir, birleştirir. Bu şekilde parçalar tam olarak tanınır ve şekiller daha kolay yapılır.

Daha sonraki aşamada 1. Şekilden başlanarak şekiller yapılmaya başlanır. İlk olarak alışma aşamasında parçaları seçme konusunu çocuk yapamazsa parçalar seçilerek verilir ve şeklin yapılması istenir. 1-2 gün sonra artık parçaları da çocuk seçmeye başlayacaktır. Böylece parça seçim aşamasında bir görsel algı gelişimi sağlanacaktır.


Hatalı Parça Alınırsa

Eğer çocuğunuz her hangi bir parçayı yanlış alırsa kesinlikle hemen müdahale etmemelisiniz. Hatalı parçayı almalı. Şekli yapmaya çalışmalı ve şekil olmadığında hatayı kendisi tespit ederek kendi çözümünü bulmalı. Eğer hatayı algılayamadıysa "Sence doğru yaptın mı?" şeklinde bir soru sorarsınız. Eğer hala doğru yaptığını düşünüyorsa "Acaba mavi parçalarda bir hata olabilir mi?" gibi ip uçları ile hatanın bulunması ve düzeltilmesi konusunda ona yol gösterilir. Aksi takdirde üretken ve çözüm üreten değil bağımlı bireyler yetişmiş olacaktır.


Block Buddies Oyununun Kazanımları Nelerdir?

Block Buddies oyunu çocuklarınıza parçadan bütüne gitme, renk algısı, yön algısı, şekilleri tanıma ve kavrama, şekil oluşturma, örüntü ve süsleme, hayal gücünü geliştirme, simetrik kavramları kavrama gibi çok sayıda kazanımlar sağlayacaktır.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Etiketler
Block, Block Buddies, Buddies,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR