₺329,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺329,90 KDV Dahil
₺499,90 KDV Dahil
₺329,90 KDV Dahil
₺599,90 KDV Dahil
₺299,90 KDV Dahil
₺399,90 KDV Dahil
₺399,90 KDV Dahil
₺269,90 KDV Dahil
₺269,90 KDV Dahil
₺279,90 KDV Dahil
₺650,00 KDV Dahil
Tükendi
₺214,90 KDV Dahil
₺214,90 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi
₺214,90 KDV Dahil
Tükendi
₺289,90 KDV Dahil
Tükendi
₺315,00 KDV Dahil
₺379,00 KDV Dahil
Tükendi
₺315,00 KDV Dahil
₺379,00 KDV Dahil
Tükendi
₺419,00 KDV Dahil
₺549,90 KDV Dahil
1 2 3 ... 10 >

Akıl ve Zeka Oyunları Nedir?

Akıl ve Zeka Oyunları çocukların zihinsel ve bilişsel becerilerini oyun oynayarak geliştirmeyi sağlayan materyallerdir. Zeka ve akıl oyunları ile çocuğunuzun dikkat, odaklanma, hafıza, görsel algı, 3 boyutlu düşünme, problem çözme, mekansal algı, mantık yürütme, strateji kurma, ince motor becerisi, şekil-yön algısı gibi becerilerini geliştirebilirsiniz. Bu kutu oyunlarının materyalleri ahşap, plastik veya karton olabilmektedir.

2 yaştan itibaren her yaş grubu için eğitici oyunlar bulunmaktadır. Bazı oyunları yetişkinler bile oynarken zorlanabilirler. Ancak okul öncesi döneminden itibaren düzenli olarak farklı zihinsel becerileri geliştiren eğitici oyuncaklar oynayan çocuklar dikkat-odaklanama, üretkenlik ve esnek düşünme becerileri geliştiği için okul derslerini algılama ve anlamada daha başarılı olabilmektedir.

Dikkat Dağınıklığı için Zeka ve Akıl Oyunları

Çocuklarda son yıllarda en çok karşılaşılan ve okul başarılarını da etkileyen sorunlardan biri dikkat dağınıklığıdır. İşte Zeka oyunları size bu konuda yardımcı olabilecek en etkili materyallerdendir. Bilindiği üzere çocuklar oyun oynarken öyle odaklanırlar ki etraflarında olan pek çok şeyi farketmezler bile. İşte çocukların zeka oyunlarının kurallarını anlamak ve oynayabilmeleri için konsantre olmaları gerekmektedir. Eğitici ve öğretici oyunları düzenli olarak oynamaya devam ederlerse dikkat süreleri zamanla uzayacaktır.

Ülkemiz eğitim sisteminde öğretmen odaklı bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Akıl ve zeka oyunları ise oyuncuları merkeze almaktadır. Yurtdışında pek çok ülkede okula yardımcı materyal olarak kullanılan bu çocuk zeka geliştirici oyunlar öğrenci odaklı eğitime imkan sağlamaktadır. Bilindiği üzere çocuklar en kolay ve verimli olarak oyun ile öğrenirler. Bu nedenle zeka oyunları çocukları ders ve zorunluluk psikolojisinden çıkararak oyun oynayarak ve eğlenerek öğrenmelerini sağlar.

Çocuklar için Zeka Geliştirici Oyun Türleri

Zeka geliştirici oyuncaklar, oyuncu sayısına göre tek kişilik, 2 kişilik veya grupla oynanan oyunlar olarak sınıflandırılır. Tek kişilik Zeka Oyuncakları içerisinde Kolaydan zora seviyeler bulunmaktadır. Bu tarz kutu oyununda çocuklar her seviyede kendilerini geliştirerek ilerler. İki kişilik zeka oyunu genellikle rekabete dayalı ve 2 kişinin yarıştığı zeka geliştirici oyun çeşididir. Bu oyunlara örnek olarak pekçok strateji oyununu örnek olarak verebiliriz. Grupla oynanan akıl oyunları ise 3 veya daha fazla kişinin aynı anda oynadığı oyunlardır. Bu tür oyunlarda oyuncular birbirleriyle yarışabildiği gibi oyuna karşı hep birlikte takım olarak da oynayabilirler. Grupla oynanan çocuklar için zeka oyunları ailece kaliteli vakit geçirmenize de yardımcı olur.

Zeka Oyunları Fiyatları

Ülkemizde satışı yapılan çocuk zeka oyunlarının büyük çoğunluğu ithal ürünlerdir. Bu nedenle zeka oyunları fiyatları bu ithal ürünlerde döviz kurları nedeniyle yüksek olabilmektedir. Yerli üretim akıl oyunları da vardır ve fiyatları ithal ürünlere göre daha uygun olabilmektedir. Ancak bu ürünlerin orijinal mi yoksa yan sanayi üretimi kopya ürünler olup olmadığına dikkat edilmelidir. Çünkü bu oyunlarda kullanılan malzemelerinde sağlığa zararlı bir içeriğinin bulunmaması çok önemlidir.

 

Zeka oyunları satın almak için ebeveynler genellikle internet alışverişini tercih etmektedir. Ancak bu oyunların imkan varsa mağazada içeriği incelenerek ve oynayarak alınması seçiminizi kolaylaştıracaktır. Bu oyunların özellikleri kutu üzerinden kolaylıkla anlaşılamadığı için deneyerek alabileceğiniz mağazları tercih edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR