Abalone Dörtlü (Quattro) - 4lü
Abalone Dörtlü (Quattro) - 4lü
Abalone Dörtlü (Quattro) - 4lü

Abalone Dörtlü (Quattro) - 4lü (Abalone Dörtlü)

0,00
    
Marka
: Asmodee Oyuncak
    
Tedarikçi
: Anne
İndirim Oranı : %21 İndirim
Fiyat : ₺749,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺589,00(KDV Dahil)
₺70,03 'den başlayan taksitlerle
Kargo Bedava

 

Abalone Quattro (Abalone 4 kişilik)

Abalone oyunun 4 kişilik versiyonu hem 2 kişi ile hem de 3 veya 4 kişi ile de oynanabilmektedir. 2 veya 3 kişi ile oynandığında herkes tek olarak, 4 kişi oynandığında ise takım oyunu olarak oynanmaktadır.

Abalone Quattro Oyunun İçeriği

Dört kişilik Abalone oyununda her bir renk toptan 2 kişilik versiyondaki gibi 14 er adet bulunmaktadır. Oyun alanı da iki kişilik versiyon ile aynı boyutta altıgendir. Kutunun içinden çıkan kitapçıkta 2 kişi, 3 kişi ve 4 kişi oynanış şekilleri ile ilgili yapılması gereken dizilim şekilleri ve oyun kuralları da belirtilmektedir.

Abalone Quattro (4 kişilik) oyunu nasıl oynanır?

Oyunda istenirse 2 renk top çıkartılarak sadece 2 renk 14 er adet top ile 2 kişi oynanabilmektedir. 3 kişi oynamak istendiğinde 3 er tane topu çıkartarak her oyuncu 11 top ile oynar. 4 kişilik oynanacağında ise her renk toptan 9 adet kullanılarak 2 takımda da 18 er adet top olacak şekilde oyun oynanır. Oyun 4 kişilik oynandığında rakip takımın toplamda 6 topunu düşürmek yeterlidir.

Normal versiyonda olduğu gibi toplar tek, ikili ya da üçlü olarak ileri, geri ya da yanlara doğru hareket ettirilebilir. Güçlü olan zayıf olanı iter kuralı gereği 3 top 2 topu ya da 1 topu, 2 top da 1 topu itebilir. 4 top hareket ettirilemez.

4 kişilik oynandığında dikkat edilecek husus rakip oyuncuların birbirinden güç alarak hareket edebilmesidir. Örneğin siyah ile beyaz renkler bir takım, sarı ve kırmızı ise diğer takım olsun. Bir siyah top ile 2 beyaz top arka arkaya durduğunda, karşılarında da 1 kırmızı ile 1 sarı varsa, güçlü takım zayıf takımı iter ve siyah renkli oyuncu sarı ve kırmızıyı itebilir. Ancak beyaz toplar ortada olduğu için sıra beyazda ise siyaha dokunarak ittiremeyeceği için aynı hamleyi beyazlı oyuncu yapamaz.

Oyunun Sonu

Abalone Quattro oyununu 2 ya da 3 kişi ile oynadığınızda rakip oyuncunun 6 topunu oyun alanının dışına çıkarabilen oyuncu oyunu kazanırken, 4 kişi ile oynadığınızda ise rakip takımın 6 topunu düşüren (örneğin 2 sarı, 4 kırmızı da olabilir) takım oyunu kazanır.

 

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR