Abalone
Abalone
Abalone
Abalone

Abalone (Abalone)

0,00
    
Marka
: Asmodee Oyuncak
    
Tedarikçi
: Anne
İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺499,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺415,00(KDV Dahil)
₺49,34 'den başlayan taksitlerle
Kargo Bedava

Abalone Oyunu Nasıl Oynanır?

8 yaş ve üzeri herkesin oynayabileceği Abalone oyunu 2 kişi ile oynanan çok çekişmeli bir oyundur. Bir oyuncuda beyaz diğerinde siyah olmak üzere toplam 14'er tane mermer top bulunmaktadır. Rakibinin 6 topunu oyun alanının dışına çıkarabilen oyuncu oyunu kazanır. Abalone oyunu özellikle dikkat gelişimi, strateji geliştirme açısından çok faydalı bir oyundur.


Oyuna Başlama

Toplar aşağıdaki şekilde yerleştirilir. Her oyuncu kendine bir renk seçer. Oyuna siyah renkli oyuncu başlar. Sırayla hamleler yapılır.


 

Oyunda Topları Nasıl Hareket Ettirebilirim?

Abalone oyununda toplar tek, ikili ya da üçlü olarak hareket ettirilebilir. Hareket şekli ileriye ittirme olarak yapılır. Ancak topların yanlarının boş olması durumunda toplar yana doğru da ittirilerek hareket ettirilebilirler. Burada dikkat edilecek nokta, eğer arka arkaya 4 top varsa öndeki 3 top hareket ettirilebilir.


Rakibin Topunu Nasıl İtebilirim?

Abalone oyununda rakibinizin topunu güç farkıyla itebilirsiniz. Örneğin 2 top 1 topu, 3 top da 2 topu veya 1 topu itebilir. Topları sadece ileri hareketlerle itebilirsiniz. Yana hareket yapılarak top itilemez. Ayrıca rakiplerin karşılıklı top sayıları birbirine eşitse itme hareketi yine gerçekleştirilemez.

Burada dikkat edilecek bir nokta şudur. Örneğin sizin 3 topunuz rakibinizin de sizin karşınızda 2 topu var. Ancak bu 2 topun arkasında 1 tane daha sizin topunuz var. Bu durumda da rakibinizi itemezsiniz.


Abalone Oyunu Oynanma Süresi

Abalone oyunu turnuvaları yapılan bir oyundur. Turnuvalarda süre kısıtlaması olması gerektiği için de bu oyunda da bir süre tutulmalıdır. Abalone oyununun ortalama oynanma süresi 10-15 dakika arasındadır.

 

 

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
Etiketler
Abalone,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR