₺214,90 KDV Dahil
₺214,90 KDV Dahil
₺499,90 KDV Dahil
Tükendi
₺169,00 KDV Dahil
₺179,00 KDV Dahil
Tükendi
₺349,00 KDV Dahil
₺449,90 KDV Dahil
Tükendi
₺214,00 KDV Dahil
₺239,00 KDV Dahil
Tükendi
₺249,90 KDV Dahil
Tükendi
₺249,90 KDV Dahil
Tükendi
₺249,00 KDV Dahil
Tükendi
₺479,00 KDV Dahil
₺699,90 KDV Dahil
Tükendi
₺510,00 KDV Dahil
₺579,00 KDV Dahil
Tükendi
₺319,00 KDV Dahil
₺399,90 KDV Dahil
Tükendi
₺529,00 KDV Dahil
₺699,00 KDV Dahil
Tükendi
₺750,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Tükendi
₺249,90 KDV Dahil
Tükendi
₺649,00 KDV Dahil
₺899,90 KDV Dahil
Tükendi
₺900,00 KDV Dahil
1 2 >

3 Yaş Eğitici Oyuncakların Özellikleri

2 yaşa göre dikkat süresi birkaç dakika artarak 5-10 dakikaya çıkan 3 yaş grubu çocuklar artık bir oyun ile daha uzun süre oynayabilirler. Ancak 3 yaş zeka oyuncakları ile düzenli olarak oynayarak bu dikkat süresini daha da artırabilirsiniz. Diğer taraftan, 3 yaş çocuklar ile yön-şekil algısı gelişimine destek olacak oyunların oynanması çok önemlidir. Bu amaçla kartta gördüğü parçalardan oluşan şeklin aynısını yapacağı 3 yaş zeka oyunları tercih edilebilir. Bu tür 3 yaş oyuncaklar öncelikle çocuğa serbest olarak oynatılmalıdır. Çocuğa sadece oyun parçaları verilerek hayal gücüne göre istediği şekilleri yapmasına müsaade edilmelidir. Böylece çocuğunuz oyunu tanımış ve bağ kurmuş olur. Birkaç gün böyle serbest oynadıktan sonra en kolay seviyedeki kart çocuğa gösterilerek “Şimdi bu şekli yapalım mı?” diyerek teşvik edilebilir. Karttaki parçaları çocuk kendisi seçmeli ve biraraya getirmelidir. Eğer çok zorlanırsa 3 yaş zeka geliştirici oyunlarda sözlü direktiflerle yardımcı olabilirsiniz. Örneğin; “Bak karttaki bu parça turuncu renkli. Turuncu hangi parçalar var? Bunlardan hangisi olabilir?”, “Mavi parça karttaki gibi görünmüyor. İstersen biraz çevirebilirsin veya takla attırabilirsin?” gibi. Ancak 3 yaş çoçuk zeka geliştirici oyunlarda direkt parçaları siz seçer ve birleşitirip hizalarsanız çocuğunuzun başarma duygusunu köreltebilirsiniz. Bu durum da ileride özgüven problemlerine veya bir iş yaparken her aşamada sizin onayınızı alma gereksinimi duymasına yol açabilir.

3 Yaş Eğitici Oyuncaklar Nelerdir?

Çeşit olarak zeka oyunları 3 yaş grubunda, 2 yaş grubuna göre daha fazladır. 3 yaş oyuncak tavsiyelerinde bu yaş grubunun gelişiminin özelliklerine dikkat edilmelidir. 3 yaş grubu henüz rekabet edilen grup oyunlarını oynamaya duygusal olarak hazır değildir ve kaybetmeyi kabul edemez. Bu nedenle takım olarak oyuna karşı oynayacağınız 3 yaş akıl oyunlarını tercih etmeniz uygun olacaktır. Ayrıca problem çözme oyunları bu yaş grubu için henüz uygun değildir. 3 yaş grubu çocukların gördüğünü aktarma – aynısını yapma, şekil-yön algısı, renk ve şekil öğreten/pekiştiren, ince motor becerilerini geliştiren oyunları oynayabilirler. 3 yaş çocuğun zeka gelişimi için oyunlar arasında eşleştirme oyunları da yer almaktadır. Bununla birlikte bu yaş grubu artık sadece “benzerlik” kavramını değil “farklılık” kavramını da öğrenmeye başlar. Bu kapsamda 3 ögeden oluşan bir grup içinde hangisinin farklı olduğunu sorabilirsiniz ya da 2 resim arasındaki farklılıkları bulabileceğini oyunlar oynayabilirsiniz. Bu tür 3 yaş için zeka oyunları hafıza oyunu olarak da oynatılabilir.

3 Yaş İçin Oyuncak Önerilerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

3 yaş grubu öğrenmeye açık ve meraklıdır. Hayal güçleri çok güçlüdür. Kişilik gelişimleri de devam ettiği için bireysel olarak varolmaya çalışmaktadır. Sabah, öğle, akşam gibi zamana ilişkin kavramları daha iyi algılamaya başlar. Oyuncak küpleri sayarak 1-2-3 şeklinde üst üste dizebilir. Yaşına uygun olan puzzle, lego gibi 3 yaş çocuk oyuncaklarını oynayabilir ama kendi yaşının ilerisinde olan oyuncaklar ve sürekli olarak yeteneklerinin üstünde bir şeylere maruz kalması psikolojisini olumsuz olarak etkileyebilir. Bu yüzden yaşına uygun 3 yaş zeka geliştirici oyunlar tecih edilmesi önemlidir. Dil gelişimi hızla ilerleyen ve kelime haznesi artan çocuğunuzun anlamlı cümleler kurmasını hikaye kartları gibi 3 yaş zeka oyuncakları ile teşvik edebilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzla 3 yaş zeka oyunu oynadıktan sonra oyunu birlikte toplayarak ve bu oyunları diğer oyuncaklarla karıştırmaması için her zaman kutusu içinde saklamanız gerektiğini belirterek çocuğunuzun sorumluluk bilincini de artırabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR